30. 12. 2017 Plzeň Gallileo, Turbo

Gallileo a Turbo v Plzni 30. 12. 2017

Tradiční silvestrovský koncert v Sallonu Roudná Plzeň

Tradiční koncert v Saloonu Roudná Plzeň proběhl den před Silvestrem. Na pódiu se vystřídalo blovické Gallileo s plzeňským Turbem.
Sobotní večer jsme měli v našem bigbítovém kalendáři delší dobu s otazníkem. O akci jsme věděli dosti dlouho, rozhodnutí přišlo až den před samotným koncertem. Naše účast v tomto stánku plzeňské kultury byla premiérová, čemuž odpovídala i zvědavost a očekávání na náš poslední rockový koncert letošního roku.
Po chvíli hledání místa k zaparkování vedly naše kroky do klubu, jehož první část je plná stolů a barových pultů, mezi kterými jsme prokličkovali do sálu. Ten je prostorný, v horní části lemovaný balkónem. Celkem velké jeviště, slušná světla. Je vidět, že s koncerty tu mají zkušenosti. Vadou na kráse pro mne byl chaos u prodeje nápojů. Fronty se tu míchaly s postávajícími fanoušky, najít ten správný bar dalo někdy dosti práce, to nemluvím o době čekání. No nic, řídil jsem, takže tyto peripetie jsme si naštěstí mnohokrát neužívali.
Rád bych tu vyzdvihnul hudební produkci. Ať to byli blovičáci nebo hlavní tahouni, výkon parádní. Atmosféru určitě podtrhoval totálně našlapaný parket včetně přilehlých koutků. Rockové publikum, rocková nálada, rockový večer. Paráda.
A ještě trošku sluníčka do potemnělého sálu – potkali jsme tu zpěváka Walda Gangu Vláďu Šafránka. Pevně věří, ostatně tak, jako my, že se na podzim v Mrákově potkáme a my mu budeme moci z publika k mikrofonu zatleskat.

Gallileo

Blovice / rock / 2004

V minulosti několikrát námi navštívená sympatická banda kolem bubeníka tělem i duší Pepého. Během poslední doby u nich došlo k několika personálním změnám. Poslední mnou zaznamenaná je výměna basáka, kdy se kytary s nejsilnějšími strunami ujal Jarda Heřman (dříve skupina Khargados). Za zmínku určitě stojí i jejich poslední hudební počin – natočení nového videoklipu (říjen 2017).

Turbo

Plzeň / rock / 1981

Také tuto legendu českého bigbítu jsme měli tu čest v minulosti navštívit. V dnešní sestavě hrají již pěknou chvilku a na sehranosti i výkonu je to znát. Kromě skladeb věnovaných věrným fanouškům zazněla i jedna pro bývalého člena kapely – Richarda Kybice, který se na dnešní vystoupení díval, bohužel, jen z hudebního nebe.
Skupina předvedla excelentní vystoupení, které gradovalo těmi nejznámějšími peckami. Nechyběl přídavek, bez kterého nechtělo publikum muzikanty ze scény za žádnou cenu pustit.
Hezký večer končil po půlnoci a nastal druhý mínusový bod – totální chaos ve frontách k šatnám. Po několika desítkách minut jsme se přeci jen dočkali a z převládajícími plusovými pocity odjížděli poloprázdnou Plzní k domovu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace