4. 4. 2019 Františkovy Lázně

František ve Františkových Lázních 4.4.2019

Procházka po lázeňském městě

Ve čtvrtek mě vír pracovní činnosti zavál do lázeňského města Františkovy Lázně. Na místo jsme se dostali ještě za světla, a jelikož jsem měl náhodou fotoaparát s sebou, vyrazil jsem do centra dění. Bylo znát, že sezóna ještě nezačala. Kolonáda nebyla plně obsazena a altánky určené k hudebním produkcím zívaly prázdnotou. Přesto – byl hezký den a v galeriích publikuji několik snímků s památkami tohoto města. ZUŠ Járy Cimrmana, parky, hlavní ulici, sochu císaře Františka I., který město založil roku 1793, lázeňskou ulici plnou venkovních zahrádek, budovu Glauberových pramenů, pomník vojákům armády Spojených států amerických, sošku chlapce s názvem František, kterou si prohlédne či pohladí snad každý host a mnoho dalších. Info jsem čerpal z Wikipedie, kde si o historii i současnosti dozvíte daleko více.

Nejenom nové fasády a nablýskané vitríny provozovaných lázeňských domů jsou tu k vidění. Odvrácená tvář turistického centra má podobu uzavřených hotelů či obytných domů pomalu se rozpadajících na základní stavební kameny. Ale i toto je součást naší kultury.

V každém případě se ve Františkových Lázních léčí celé spektrum onemocnění pohybového aparátu a ženy všeho věku po gynekologických operacích. To je to nejdůležitější z pohledů pacientů a lázeňských hostů.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace