1. 9. 2019 Starý Plzenec

Flott Cascaders Team ve Starém Plzenci 1.9.2019

Devadesát minut s automobilovými kaskadéry

Nedělní podvečer jsme si zpříjemnili návštěvou škvárového hřiště v Plzenci pod Radyní. Konalo se tu vystoupení skupiny Flott Cascaders Team plného nebezpečných adrenalinových kousků s automobily včetně ukázky Freestyle motocrossu s mobilními rampami. Kaskadérská formace slaví letos 25. výročí založení a pro početné diváky si připravila lahůdky v tomto sportovním, dech beroucím oboru.

Přípravy

Ještě před samotným odstartováním pokropili prašné hřiště hasiči proudy vody. Poté již nastoupili mistři volantů, které za potlesku publika představil koordinátor a aktivní člen týmu Alfréd Šmíd. Hlasitou detonací pak byla show zahájena a my si mohli začít užívat akcemi nabitý večer.

Jízdy po dvou kolech

První polovina představení byla věnována ukázkám umění jízdy po dvou kolech – samostatně, mezi vozy, ve slalomu… Nechyběla pozvánka odvážným divačkám ke svezení v této netradiční automobilové pozici a vrcholem se stalo postavení tria kaskadérů na jednostopě jedoucím voze.

Adrenalinový blok

Ve strhujícím závěru si kaskadéři osedlali silné vozy a jako ve starém Římě se na nich s opratěmi v rukou proháněli areálem.
Akční scéna proběhla se žlutým fiátkem – nájezd na rampu, výbuch a nekontrolovatelný dopad zničeného vozu si vysloužily potlesk.
Freestyle motocrossový set nabídl neuvěřitelné skoky se spoustou triků v několikametrové výšce.
Následné proskakování člena týmu ohnivými kruhy na jedoucím voze byly předvěstí velkého finále. V něm přijel doslova na kapotě hlavní aktér, který poté jako živý taran prorazil ohňovou bariéru vlastním tělem na rozjetém automobilu. Akce se neobešla bez hasících kolegů, kteří plameny udusili nehořlavou dekou.
Závěrečná děkovačka si odnesla zasloužený aplaus na otevřené scéně a mohu jen zvednout oba palce za předvedené výkony, které měly u široké veřejnosti obrovskou podporu.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace