1. 3. 2018 Plzeň Metalíza, Katana, Fazí Band HC, Grady Ann, 2V&EG (čti TOOWEG)

Divadlo Pod lampou – Múza 1. 3. 2018

Hudební výběrová soutěž v plzeňském klubu

Ve čtvrtek večer jsme se zajeli poprvé podívat do vyhlášeného plzeňského klubu – Divadla Pod lampou. Tento večer se tu odehrálo 2. kolo výběrové soutěže nejen plzeňských kapel. O uznání poroty zde bojovalo pět formací, nejvzdálenější z Kladna. V příjemném prostředí jsme si užili atmosféru malého fesťáčku většinou v rockovém stylu. Múza se pyšní již 26. ročníkem a letos obsahuje 6 kol, ze kterých vítězové změří své umění ve finále před porotou. Podmínky a pravidla jsou na webu klubu.
Dnešní čtvrteční kolo vyhrála přeštická Metalíza a to jak u diváků, tak i těsně u poroty. Blahopřeji a snad se na nějakém tom festivalu potkáme.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.

Metalíza

Přeštice / rock / ???

Kapelu jsme zde zažili poprvé. Předvedla parádní vystoupení, jehož ozdobou byl početný fans. Muzikanti jsou sehraní, styl námi vyhledávaný a celkově se mi jejich blok líbil.
Na Bandzone si můžete poslechnout výběr z jejich tvorby.

Katana

Plzeň / rock-big-beat / 2003

Sympatická parta se zpěvačkou, která dokázala rozhýbat tvořící se kotel u pódia. Pro mne premiérová návštěva, určitě palec nahoru a nebudu se bránit návštěvě akcí s jejich produkcí.
Na Bandzone si můžete poslechnout výběr z jejich tvorby.

Fazí Band HC

Kladno / grunge-hard rock / 2002

Kladenské trio – dvě kytary a bicí rozjelo svůj set jako třetí v pořadí a posunuli večer do druhé poloviny. Vzdálenost od domácí scény měla určitě vliv na počtu jejich věrných příznivců, na předvedeném výkonu zcela určitě ne.
Na Bandzone si můžete poslechnout výběr z jejich tvorby.

Grady Ann

Blovice / hard – rock / 2014

Ještě to není ani rok, co jsme je slyšeli poprvé. Od té doby se stávají stálicí malých i velkých festivalů, bodují na fanouškovské linii. Dnes opět dokázali, že se hudbou baví a chtějí pobavit i ostatní. Handicapem se stala absence basáka, což jim nejspíše ubralo nějaký ten bodík u poroty.
Na Bandzone si můžete poslechnout výběr z jejich tvorby.

2V&EG (čti TOOWEG)

Blovice / rock / 2016

Poslední parta pro nás také nebyla neznámým pojmem. Potkali jsme se na malém festíku a dovolím si říci, že od té doby muzikanti udělali pěkný krok tím správným směrem. Držím palce v dalším hudebním životě.
Na Bandzone si můžete poslechnout výběr z jejich tvorby.

Vyhlášení

Závěrečný akt proběhl bez velkého zdržování chvíli po odehrání blovické 2V&EG. Nejprve byl vylosován šťastlivec, který obdržel volňáska na jím zvolenou akci zde konanou, načež zástupci poroty vyhlásili vítěze dnešního 2. kola Múzy 2018. Jak jsem v úvodu předeslal, stala se jím přeštická Metalíza a tímto muzikantům ještě jednou gratuluji.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace