2. 6. 2018 Budislavice

Cvičení SDH v Budislavicích 2. 6. 2018

Okrsková soutěž u příležitosti 120. výročí sboru

V sobotu odpoledne jsme se zajeli podívat do malebné vesničky Budislavice. Na louce za obcí tu proběhlo cvičení dobrovolných hasičů, kterým vyvrcholily oslavy 120. výročí vzniku místního sboru.

Štafety

Úderem 14. hodiny se všichni soutěžící seřadili ke slavnostnímu nástupu a ústy Lubomíra Kříže staršího bylo požární klání zahájeno. Štafety zahájily, jak jinak, dětské týmy. Nasazení a chuť vyhrát ze závodníčků přímo sálalo. Ani následující ženy nebyly pozadu v prezentování jednotlivých obcí. Pro muže pak byla překážková zeď, přes kterou se účastníci dostávali mnoha nekomentovatelnými styly, navýšena. Přes netradiční zdolávání nástrah na štafetové dráze nepřišel nikdo k úhoně a první díl skládačky budislavické soutěže tak mohl být po opravkách ukončen.

Představení techniky

Během krátké přestávky došlo na představení požární techniky z počátku požární historie v podání radošických nadšenců. Funkční nablýskaná stříkačka potvrdila připravenost mohutným proudem vody skrápějícím závodiště. Obrovský posun v čase doložili mladosmolivečtí teprve letos (2018) koupenou hasičskou Tatrou. Moderní zásahový vůz s maximálním vybavením byl velkým lákadlem nejen pro děti.

Útoky

Třetí bod – požární útok, disciplína diváky velice oblíbená. Secvičená družstva ve všech kategoriích předváděla parádní výkony. Některým sedlo vše tak, jak měli natrénováno, někomu se vše ne zcela podařilo. Určitě se bylo na co dívat a potlesk na otevřené scéně byl odměnou každému týmu.

Vyhlášení

Během posledních útoků mužů pořadatelé připravili stoly s poháry a cenami od sponzorů. Slavnostní nástup, podání závěrečného hlášení a poté odměny předávané okrskovým starostou.
Další článek, galerii, sponzory a konečné pořadí si můžete prohlédnout na oficiálním webu Mladého Smolivce v Událostech.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace