20. 7. 2019 Volduchy Kečup, Cox&Vox, Katr, Absolva (UK), Aušus

Březina Fest vol. 7 – Volduchy 20.7.2019

Letní open air byl přesunutý do KD Volduchy

V sobotu odpoledne jsme se vydali na cestu do Volduch, kde se uskutečnil přesunutý Březina Fest 2019 v místním kulturáku. Nadupaný line up přilákal fanoušky parádní muziky, přesto se sál zcela nezaplnil. Menší návštěvnost však neubrala na koncertní atmosféře a kapely předvedly výkony, za které sklízely aplaus publika z prostorného parketu.
Oficiální verze reportu je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Kečup

Nýrsko / rock / 1985

Kapela má za sebou dlouhou hudební historii, v roce 2015 oslavila kulatých 30 let na scéně. Parádní koncert, na Kečupech byla vidět sehranost a jejich songy v čele s hitovkou Slepá měly v KD hlasitou odezvu. Volduchy byla dnes jejich první štace - po odehrání setu se přesunuli na Hracholusky, kde se konalo jejich druhé sobotní vystoupení.

Cox&Vox

Plzeň / rock'n'roll / ???

Představení nabité rock'n'rollem, procítěná prezentace skladeb v angličtině a chuť ukázat své umění z pódia přímo sálaly. O skupinu je celkem zájem, z Volduch přejížděli zahrát ještě na Pivní slavnosti do Nepomuka.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Katr

Plzeň / heavy-hard rock / 2002

Stálice hard rockového stylu dávno přesahující krajské hranice. Jako vždy nádherný koncert, dnes okořeněný živým zpěvem intra bicmanovo dcerkou k písni Už nejsi malá.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Absolva (UK)

Velká Británie, Manchester / heavy metal / 2012???

Na tuto metalovku jsem byl dosti zvědavý, právem si zasloužila býti tahounem večera. Charizma zpěváka, energie všech členů a skvělá muzika nás provázely celým výživným setem.

Aušus

Domažlice / punk-rock / 1997

Domažličtí sympaťáci, kteří 6.10.2018 oslavili ve Staňkově 20 let hudebního života. Tenkrát se jim mejdan vydařil a ne jinak tomu bylo i dnes ve Volduchách. Byť sál nebyl zdaleka plný, zahráli jako o život a svůj čas využili do poslední vteřiny.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace