28. 7. 2018 Nepomuk E.O.S., Brenda 5, Dirty Blondes

Brenda 5 pokřtila nové CD 28. 7. 2018

Kmotrovství se ujal Jaroslav Špaček

V sobotu jsme se zajeli podívat na Sokolovnu Nepomuk, kde kapela Brenda 5 pokřtila novou placku s názvem Dokud budem dejchat. Kmotrem se stal bývalý hokejový reprezentant, v současnosti asistent trenéra HC Škoda Plzeň – Jaroslav Špaček. Jako hudební podpora zde vystoupily skupiny E.O.S. a Dirty Blondes, které dodaly festivalový punc slavnostnímu večeru.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

E.O.S.

Stochov / hardcore-metal / 1995

Stochovská parta pro nás byla dnes premiérová. Docela jsem se těšil, neboť dle videa a nahrávek na Bandzone jsem očekával slušný nářez. Dnes mohu říci, že kapela nezklamala a hodinovým koncertem dokázala parádně rozjet párty u Sokolovny. Škoda menší návštěvy, muzikanti si určitě zasloužili plný parket.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Brenda 5

Nepomuk / crossover-rock / 1994

O tom, že je formace brána jako místní, svědčili neustále přicházející hosté. První polovinu setu jeli jako dobře namazaný stroj, což se projevilo i pod jevištěm.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Brenda 5 – křest

Dozněla šestá skladba (Serjoža) a frontman na pódium pozval kmotra Jardu Špačka, na kterého tu čekal početný fans. Album Dokud budem dejchat bylo bohatě zalito bublinkami, nechybělo společné fotografování s kapelou i publikem.

Brenda 5 – druhá polovina setu

Ještě v doznívající náladě předešlého křtu pokračovali nepomučtí v načatém hudebním díle a vybalili na nás pecky jak staršího data vydání, tak věci nové ze zmíněného CD.

Brenda 5 - losování o nosiče

Sladkou tečkou se stalo losování zpěvákem Bůžou o pěkný štos vydaných nosičů. Potlesk a skandování šťastným výhercům definitivně ukončilo vystoupení této sympatické party.

Dirty Blondes

Praha / punk-rock'n'roll / 2010

Skupina s nepřehlédnutelnou zpěvačkou Danou Yousifovou předvedla nádherný blok plný nadupaných skladeb. Bohužel, nejsem angličtinář, přesto se mi nasazení, komunikace s fanoušky a hudební styl velice líbily.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace