25. 11. 2019 Volyně Bohemyst, Lahar, Vulcano (Brazílie)

Brazilský thrasový temperament ve Volyni 25.11.2019

Pondělní metalový nářez v KD Na Nové

Hlavní důvod netradičního termínu přehlídky ostré metalové muziky zvolili pořadatelé z důvodu obrovské vytíženosti hlavního tahouna – brazilské thrasové kapely Vulcano. Na jejich turné po Evropě bylo jen málo volných termínů a dle rozpisu zastávek si po dnešku - v úterý zahrají v Německu, ve středu v Belgii… Málokdo z nás si umí představit náročnost takového cestování.
Oficiální report je jako obvykle zveřejněný na hudebním serveru Music Gate.cz. Dodatečně přidávám odkaz na Hudební knihovnu.cz s dalším reportem.

Bohemyst

Volyně / death-black metal / 2017

Nadílka muziky jako řemen nás začala masírovat hned touto úvodní domácí sestavou. Kapela je známá snad na všech větších akcích tohoto stylu napříč naší vlastí. Pro fanoušky připravuje debutové album Čerň a smrt, které bude v dohledné době k sehnání.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Lahar

Písek / thrash core / 2002

Jedna z nejznámějších skupin v thrashovém světě nejen v českém měřítku. Jejich koncerty bývají hojně navštěvované a skalní fans za nimi vyráží i do poměrně vzdálených končin. Parádní nářez, který se musí zažít na vlastní kůži.

Vulcano (Brazílie)

Santos Brazílie / thrash metal / 1981

V současnosti jedou šňůru po starém kontinentě s názvem Vulcano 2019 Tour Europe Stormed. Od severských zemí přes srdce Evropy po jižní státy lákají svým představením tisíce fanoušků. Je až s podivem, že se organizátorům podařilo dostat kapelu až sem, do Volyně. Parádní a emocemi vygradovaný blok zanechal v Jižních Čechách hluboký otisk, na který se bude dlouho vzpomínat.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace