29. 11. 2018 Plzeň Panychida, Thou Shell of Death, Thou Shell of Death, Khors

Black metalový večírek v Plzni 29.11.2018

Reaping The Wintermoon 2018 v Parlament Clubu

Ve čtvrtek jsem navštívil koncert v plzeňském Parlament Clubu, vyhlášeném to ostrůvku tvrdé muziky. Dnes opět potvrdil svoji pověst – na scéně se představily čtyři kapely, z nichž jen jedna měla v přídomku CZ.
Oficiální report si můžete prohlédnout na hudebním serveru Music Gate.cz.

Panychida

Plzeň / black metal / 2005

Plzeňáci s Vlčákem u mikrofonu rozjeli mejdan na plný plyn. Mlha, decibely a našlapaný kotel provázely celé jejich vystoupení. Bylo vidět, že kapela má na domácí půdě početný fans, který o sobě dával hlasitě vědět.
Výběr z tvorby si můžete prohlédnout na portále Bandzone.cz.

Thou Shell of Death

Estonsko / black metal / 2010

Svícemi spoře ozářená scéna, kapuce, mlha a dvojšlapka u bicích s kytarovými liniemi nás provedly blokem vymezeným právě této sestavě. Takřka bez přestávky do nás valili vlastní tvorbu podpořenou potleskem hostů.

Raventale

Ukrajina / black metal / 2005

O poznání jiné pojetí stejného žánru. Skladatel Astaroth Merc je nebývale plodný a působí v několika formacích. Mezi prioritní patří Raventale, na jehož živé koncerty si muzikanty najímá.

Khors

Ukrajina / Heathen Dark Metal / 2004

Dle info na dostupných médiích se v jejich tvorbě vyskytují motivy vlastenectví. Ne však jako nadřazenost, ale jako láska k vlasti. U bicích jim v Plzni zahrál Khaoth, kterého jste mohli vidět i u předchozí skupiny.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace