30. 8. 2019 RC Prdel Beroun

Berounské Špejlování Míly Jandečky 30.8.2019

Výstava modelů vyrobených ze špejlí vystavená v RC Prdel Beroun

Unikátní výstavu modelů vyrobených pouze a jen ze špejlí otevřel její autor Míla Jandečka úderem 15. hodiny. Prostory k vystavení nádherných staveb uvolnil Martin Hruška a Rockový klub Prdel se tak stal důstojnou kulisou předvedení mravenčí a neuvěřitelně titěrné práce berounského občana.

Zajímavé je, že k modelařině Mílu přivedla před 20. lety vnučka. Po týdnu stavění a lepení to dívku však přestalo bavit. Míla u tohoto koníčka vydržel a dnes jsme si měli možnost jeho dílo prohlédnout v plné kráse. Konopiště, Křivoklát, Hluboká, Chrám sv. Víta, kostely, plachetnice, hudební nástroje… či dokonce část interiéru místního klubu s Martinem u bicích. Nepřeberné množství nápadů a vzorů přetavené trpělivostí do reálných objektů. K jednotlivým stavbám se na jeho pracovním stole přímo v obývacím pokoji vyskytují desítky pohledů a nákresů právě sestavovaného díla.

Velký dík z úst hlavního aktéra zazněl směrem k manželce. Bez její opory a tolerantnosti bychom si jen těžko mohli tento víkend výstavu prohlédnout. V závěru bych Mílovi popřál spoustu sil, elánu a hlavně zdraví do dalších roků při práci na dalších věcech, které má v plánu. Pevně věřím, že se tu přesně za 5 let opět setkáme!

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace