6. 10. 2018 Staňkov Zvlášňý škola, Aušus

Aušus oslavil 20 let na scéně 6. 10. 2018

Vydařená oslava 20. výročí vzniku kapely

V sobotu odpoledne, po zakončení karetní akce v Budislavicích, jsme vyrazili směr Staňkov. Hudební večer tu jednoznačně patřil punk rockovému Aušusu s domovským právem v Domažlicích. K velké oslavě kulatých narozenin samozřejmě patří ti správní gratulanti, které si domažličtí vybrali více nežli dobře. O rozjezd narozeninové párty se postarala spřízněná Zvlášňý škola a svým živým hodinovým setem řádně přiložila pod rozpálený staňkovský kotel. Poté již nastoupil Aušus, během jehož vystoupení se na pódiu vystřídali všichni bývalí členové kapely. Jako bonus pro natěšené hosty veřejně pogratulovali Andy Budka (Katapult) a Tomáš Hrbáček s Tondou Rauerem z Harlejů. Večerem nás provedl osvědčený moderátor Petr Korál, mnohým známý z celoplošného rádia Beat a kterého jsme měli tu čest poznat minulý víkend v Berouně. Určitě bych vyzdvihl charitativní smysl této aušusovské megaakce uskutečněné za podpory města Staňkov. Výtěžek ze vstupného plus hotovost vybraná ve sbírce poputuje na konto nadačního fondu Šance onkoláčkům. Velice záslužné a chvályhodné, palec nahoru.

Zvlášňý škola

Kdyně / punk rock / 1992

Parta kolem Tomáše Linkeše a Miroslava Hranáče rozjela mejdan par excellence. Hned po úvodní skladbě se parket zaplnil a tak tomu bylo po celý hudební večer. Z beden do nás pálili pecky prověřené roky pódiových vystoupení, nechyběly songy s novějším datem výroby. V závěru oblíbená Modrobílá umocnila parádní blok a po zásluze bouřlivé ovace vyprovodily kapelu do šaten.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Aušus 1. série – v současné sestavě

Domažlice / punk-rock / 1997

Krátká přestávka a scénu za pískotu a potlesku obsadila kapela, jejíž 20. výročí se právě dnes oslavovalo. První série se dle scénáře blýskla představením v současné sestavě, která před jeviště vytáhla takřka vše, co se v Liďáku nacházelo. Eskymák, Panděro, Tchýně… uvádělo kotel k šílenství, což se odrazilo v neskutečných tanečních kreacích.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Poděkování zástupců nadace Šance onkoláčkům

Krátká pauza byla vyplněna poděkováním zástupkyně nadace, kterou na pódium uvedl Petr Korál. K výzvě dobrovolné sbírky se veřejně u mikrofonu připojil i fanoušek ze sálu, který přítomné vyzval k podpoře dobré věci. Jeho spontánní proslov byl publikem hlasitě a hlavně kladně přijat.

Aušus 2. série – s bývalými členy

Ve druhé sérii se za nástroji vystřídali všichni bývalí členové skupiny. Několik bubeníků a kytaristů přispělo svou troškou do bigbítového mlýna na scéně, početní fanouškové pak rozjeli obrovskou mlýnici u zábran, které jen stěží odolávaly náporu rozvášněného davu. Sportovec, Úchyl, Don Pistacios či Žízeň mám jak motorová myš… udržovaly lidský hrozen v neustálém varu, který ochladila až následující přestávka.

Gratulace pozvaných hostů

Následující okamžiky se jistě zapsaly do srdcí ostřílených rockerů na mnoho let. Moderátor na pódiu postupně představil gratulanty, kteří alespoň v krátkosti popřáli kapele další úspěchy v nadcházejících letech. Nemohlo chybět několik lahviček sektu, se kterými si muzikanti připili jak s hosty na jevišti, tak s příznivci v prvních liniích.

Aušus 3. série – kapela + všichni hosté

Třetí sérií večer gradoval v neuvěřitelné párty, kdy si na pódiu pospolu zahráli a zazpívali všichni, kdo se v zákulisí nacházel. Rumová víla, Špatnej den, Sud je můj osud, Šlapky, při skladbě Fusekle jich několik přistálo u nohou kytaristů. Nezapomenutelným songem se stanou asi Bezva necky, který v refrénu doprovodil Tomáš Hrbáček. Na oplátku pak celý sál zapěl Svařák a mohu říci, že sedícího hosta v tuto chvíli by šlo jen těžko nalézti. V záplavě emocí, prožitků a skvělé zábavy byla třetí série protažena v podstatě do konce vymezené doby sobotního koncertu a tak si poslední avizovaná kapela – Prooser střihla roli fanoušků a tanečníku, čímž kamarádsky podpořila oslavence ve staňkovské aréně.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace