20. 10. 2018 Hořovice Alkehol, Walda Gang

Alkehol a Walda Gang – Hořovice 20. 10. 2018

Rockový večer ve Společenském domě

V sobotu večer nás cesta po bigbítových akcích zavedla do hořovického Společenského domu. Není to tak dlouho, co jsem se v těchto končinách pohyboval na open air festu, dnes jsme se zúčastnili čtvrtého koncertu z deseti avizovaných na celorepublikovém turné kapel Alkehol a Walda Gangu. O události se vědělo v širokém okolí dlouho dopředu, čemuž odpovídala i obrovská návštěva rockového publika.
Oficiální report je k nahlédnutí na hudebním serveru Music Gate.cz.

Alkehol

Praha / rock-punk / 1991

Ohně, kouř a hlavně parádní muzika v podání vyhlášené party rozjely mejdan na plný plyn. Zaplněný parket si podupával v rytmu známých songů povětšinou o alkoholu, stovky hlasivek doprovázelo Otu Hereše u všech písní, které tu zazněly. Ať staré pecky nebo novější věci z letos (2018) vydaného alba Sudová přitažlivost, pokaždé se texty jako ozvěna vracely ze sálu na jeviště. Parádní představení a u mne určitě palec nahoru.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Walda Gang

Praha / rock / 2009

Krátká přestávka na přestavbu aparatury a našlápnutý kotel dával hlasitě najevo, že pod pódiem je vše připraveno. O chvilku později, za rytmů úvodní skladby ostřílených muzikantů, byla připravenost potvrzena i na prostorné scéně. Poté již vypuklo to pravé rockové šílenství. Barevné osvětlení, všude přítomná mlha a neustálý pohyb jednotlivých členů kapely měly silnou odezvu v publiku, které Miro Šmajdu provázelo u všech hitovek, valících se do davu na sále. Kromě léty prověřených skladeb jsme si poslechli i věci z letošního (2018) alba Je tu léto!, které má u veřejnosti kladný ohlas. Vytleskaný přídavek obsahoval hned 5 kousků, přičemž stejnojmenný Je tu léto! definitivně dnešní koncert uzavřel a spokojení hosté pomalu začali opouštět rozhicovaný parket.
Výběr z tvorby si můžete poslechnout na portále Bandzone.cz.

Autor článku: Luděk Blovský
Autor fotografií: Luděk Blovský
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace